Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Mała łazienka w bloku z prysznicem

Produkty w tym stylu

Wysyłamy w 48h
Produkt ze zdjęcia
Wysylamy w 4-6 dni
Produkt ze zdjęcia
Wysyłamy w 48h
Produkt ze zdjęcia
Wysyłamy w 48h
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Mała łazienka w bloku z prysznicem

Małe łazienki w bloku rządzą się swoimi prawami. Skromny metraż, a ponadto łazienka bez okna, nie musi jednak przypominać klaustrofobicznej klitki. Wystarczy zagrać złudzeniem optycznym, wybrać specjalne materiały przeznaczone do łazienki w bloku lub na poddaszu, a także postawić na zasadę „mniej znaczy więcej”. Dzięki temu nawet mała łazienka w bloku o standardowych 4 metrach kwadratowych przestaje „atakować” bliskością ścian, a zaczyna emanować harmonią i odprężającą energią. Dzisiaj przedstawimy kilka niezawodnych sposobów, którymi kierują się projektanci urządzając małe łazienki w bloku.

Zasada 1 - do małej łazienki białe płytki

Oczywiście, można odwrócić zasady do góry nogami okładając ściany małej łazienki w bloku ciemną mozaiką. Ale toaleta to przestrzeń aranżowana na długie lata. W przeciwieństwie do salonu, gdzie zmiana tekstyliów daje wyraźny efekt, tutaj metamorfoza wiąże się z dużymi kosztami i poważnym remontem. Dlatego najlepiej wybrać do łazienki białe płytki, które są ponadczasowym rozwiązaniem i nie opatrzą się w ciągu kilku lat. Przykładowy model glazury PS713 White Structure Satin 24x74 Opoczno wizualnie powiększa wnętrze małej łazienki, a satynowe wykończenie rozjaśnia przestrzeń. Ponadto subtelne, poziome linie przypominające fale, fenomenalnie poszerzają optycznie ściany małej łazienki w bloku z prysznicem.

Zasada 2 – inteligentne przechowywanie

Im mniej przedmiotów wyeksponowanych na otwartych półkach, tym lepiej dla małej łazienki w bloku. W najbardziej uniwersalnych łazienkach w stylu skandynawskim króluje oszczędność formy i ogólny minimalizm, który staje w opozycji do zbieractwa i bezmyślnego konsumpcjonizmu. Nie używasz czegoś od dwóch lat? Czas to pożegnać, aby stworzyć więcej wolnej przestrzeni, która pozytywnie wpływa na relaksujący nastrój małej łazienki w bloku. Ulokowanie niezbędnych rzeczy w podwieszanych słupkach łazienkowych 40 Elita For All 167409 pozwala zachować porządek i ład, a także spójny dla oka styl małej łazienki. Ponadto podwieszane szafki wnoszą do wnętrza lekkość oraz oszczędność miejsca. Zaś prosty kształt pozwala wyeksponować pozostałe dodatki, a nawet stworzyć wrażenie wtapiającej się w ścianę, lewitującej szafki. Prosta armatura i ukryte w panelach baterie, jak również drzwi szafek otwierane na „click” to pozornie drobne elementy, które w małych łazienkach w bloku mają ogromne znaczenie.

Zasada 3 – mała łazienka w bloku z prysznicem

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy uwielbiają brać kąpiele w wannie oraz tych, którzy cenią sobie komfort i szybkość prysznica. Dla właścicieli małych łazienek w bloku zdecydowanie lepiej wstąpić do drugiej grupy. Łazienka z prysznicem zajmuje mniej miejsca, a przeszklone drzwi kabiny prysznicowej Clara dają wrażenie transparentności i większej przestrzeni. Model z brodzikiem jest najbardziej funkcjonalny, ale warto także rozważyć łazienkę z prysznicem walk in, która stała się synonimem łazienki w stylu naturalnym i nowoczesnym. </

Zasada 4 – małe łazienki w stylu skandynawskim

Łazienki w stylu skandynawskim słyną z minimalizmu, jasnych i optycznie powiększających kolorów, a także naturalnych materiałów bądź skutecznie je imitujących. To właśnie styl wyznawców „hygge” przywrócił łazienki z drewnianą podłogą, która w postaci gresu Wood Chevron Matt Opoczno o jodełkowym ułożeniu, tworzy wyjątkową dekorację. Łazienki z płytkami drewnopodobnymi pozwalają zrealizować wiele pomysłów na wnętrze – od łazienek w stylu spa, aż po rustykalne oraz boho. Wzór drewna wprowadza do wnętrza przytulność, a także tworzy z wrażenie obcowania z naturą – nawet w „odciętej” od widoków łazience bez okna. </

Udostępnij inspirację