Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Szafka RTV - jaką wybrać do salonu w stylu skandynawskim?

Szafka RTV – jaką wybrać do salonu w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski na dobre rozgościł się w polskich wnętrzach. Trudno się temu dziwić. Prostota formy, jasne kolory, naturalne materiały oraz geometryczne nadruki mają niepowtarzalny urok. Sprawiają one, że otoczenie staje się przytulne i funkcjonalne, a spędzanie w nim czasu jest naprawdę przyjemne. Jeśli urządzasz salon w tym stylu, nie zapomnij o nowoczesnej szafce RTV. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Szafka RTV w stylu skandynawskim, czyli jaka?

Szafki RTV w stylu skandynawskim to przede wszystkim modele zachwycające prostotą formy. Zwykle mają one kształt prostokątny oraz lekko wydłużony. Tutaj liczy się lekkość, dlatego wypatruj mebli na krótkich, drewnianych nóżkach ustawionych pod lekkim skosem. Ponadto skandynawska szafka pod telewizor nie potrzebuje ornamentów czy zdobień. Tutaj bryła mebla mówi sama za siebie. Ewentualnie mogą zdobić ją drobne detale z metalu lub niewielkie akcenty kolorystyczne, jak białe drzwiczki w drewnianym meblu. Ciekawie i wciąż minimalistycznie prezentują się też metalowe lub kontrastowe gałki. Szafka RTV w stylu skandynawskim doskonale wygląda również z drzwiczkami bez uchwytów.

Na jaką paletę barw zwracać uwagę w poszukiwaniach idealnej skandynawskiej szafki pod TV? Tutaj w cenie zawsze będzie naturalne drewno lub biel. W tym przypadku najlepiej dopasować ją do mebli już znajdujących się w danym pomieszczeniu. Staraj się nie mieszać różnych kolorów drewna, za to zwróć uwagę na to, jaki kolor mają już obecne w salonie komody i regały. Poza tym drewno tworzy niepowtarzalny klimat, sprawiając, że pomieszczenia stają się przytulne i ciepłe. To również proste nawiązanie do natury, które wprowadza do wnętrz harmonię oraz spokój.

Szafka RTV biała – skandynawska prostota w salonie

Skandynawowie kochają biel. Wcale nie musi być zimna i kojarzyć się z mroźną północną zimą! Odpowiednio wkomponowana w wystrój wnętrza okazuje się niezwykle uniwersalna. Doskonale komponuje się z innymi barwami – szarością, beżem i oczywiście odcieniami naturalnego drewna. Szafki RTV białe to meble ponadczasowe, które pozostaną z Tobą, nawet gdy wymienisz pozostałe meble. Podobnie jak w przypadku drewnianej szafki RTV do salonu do stylu skandynawskiego najlepiej pasują meble bez zbędnych ozdobników. Pożądane są raczej subtelne metalowe elementy lub ich całkowity brak. Osoby, które nie mogą zdecydować się na konkretną wersję kolorystyczną, mogą postawić na połączenie bieli z naturalnym drewnem.

Nowoczesna szafka RTV – otwarta czy zamknięta?

Pamiętaj, że w stylu skandynawskim bardzo ważna jest wartość użytkowa mebli. Właśnie dlatego skandynawska szafka RTV ma być nie tylko ładna, ale też funkcjonalna. Przede wszystkim musi skrywać nieestetyczne kable – zarówno te od samego telewizora, jak i wszystkich sprzętów, które się do niego podłącza. Szafki RTV mają zazwyczaj specjalne otwory na tyle, przez które przechodzą wszelkie przewody. W ten sposób nie zakłócają one porządku wnętrza. Mebel powinien również zapewniać odpowiedni przepływ powietrza między telewizorem a połączonymi z nim urządzeniami, aby nie doszło do niebezpiecznego przegrzania.

Szafki RTV skandynawskie występują w różnych wariantach zabudowy. Dla miłośników pełnej prostoty i perfekcyjnego porządku najlepszym rozwiązaniem będą w pełni zabudowane meble. W szufladach czy za drzwiczkami szafek ukryją oni płyty DVD, gry na konsole czy instrukcje sprzętu. Z kolei otwarte półki posłużą jako miejsce do wyeksponowania drobnych bibelotów, w postaci figurek czy zdjęć w ramkach. Tutaj możesz też umieścić ulubione książki. Ponadto przy wyborze szafki RTV do salonu należy uwzględnić wielkość telewizora oraz pomieszczenia. W dużym pokoju i przy pokaźnych rozmiarów ekranie, niewielkie szafki zostaną po prostu niedostrzeżone.

Podsumowując, wybierając stolik pod telewizor w stylu skandynawskim, stawiaj na proste formy w kolorach drewna lub neutralnej bieli. Pamiętaj też, że lekka bryła musi utrzymać cały sprzęt, dlatego zwróć uwagę na jej rozmiar! Zwróć również uwagę na ilość oraz typ schowków.