Filtry

DYWANY CZARNE

172 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany czarne

Czarne dywany na pierwszy rzut oka mogą wydawać się mało praktycznym dodatkiem, jednak w rzeczywistości sprawdzą się one świetnie w wielu aranżacjach. Niezwykle modne jest zestawienie koloru czarnego z białym. Ten klasyczny duet kolorystyczny sprawdza się szczególnie we wnętrzach w stylu skandynawskim czy loftowych. Do tego stylu pasują idealnie także dywany czarno–białe ozdobione wzorem geometrycznym, dywany w czarno–białe paski czy w marokańską koniczynę.

Dywany czarne Komfort bardzo atrakcyjnie komponują się również z dodatkami w pastelowych kolorach. Najmodniejszym zestawieniem tego rodzaju jest chyba czerń i pastelowy, pudrowy róż. Do pomieszczenia z czarnym dywanem warto więc wybrać kilka dodatków w tym kolorze. Pudrowy róż to jednak nie jedyny pastelowy kolor, który dobrze komponuje się z czernią. Dywan czarny będzie także pasował do pastelowego wyblakłego fioletu czy delikatnej pastelowej żółci.

Miłośnicy stylu glamour mogą w swoich wnętrzach wypróbować zestawienie czerni i złota. Może to być czarny dywan ze złotym wzorem lub jednokolorowy dywan w towarzystwie kilku złotych dodatków. Nawet takie drobne złote akcenty jak niewielki wazon, misa na owoce czy okucia mebli będą się atrakcyjnie wyróżniały na tle czarnego dywanu.

Czarne dywany Komfort to także wzory inspirowane klasycznymi dywanami perskimi czy tureckimi. Czarno–biały dywan z takim ornamentami sprawdzi się nie tylko w stylu retro. Może być również ciekawym dodatkiem we wnętrzu skandynawskim.

Wybierając dywan w kolorze czarnym, musimy pamiętać o jeszcze jednej istotnej kwestii. Czarny dywan może wizualnie zmniejszyć i przyciemnić wnętrze. W związku z tym nie powinniśmy wybierać czarnego dywanu do pomieszczeń ciasnych i z ograniczonym dostępem do światła słonecznego. Dywany czarne będą się dużo lepiej prezentować w pomieszczeniach jasnych i przestronnych. Jeśli mimo tego jesteśmy zdecydowani na czarny dywan w niewielkim pomieszczeniu, postawny na niezbyt duże rozmiary.

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.