Current Image

Filtry

DYWANY 80X250

7 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany 80x250

Długie i wąskie dywany 80x250 nie należą może do najpopularniejszych rozmiarów, znajdą jednak kilka zastosowań w naszych wnętrzach. Najbardziej oczywistym zastosowaniem dywanu 80 x 250 jest wykorzystanie go do stworzenia w domu ciągów komunikacyjnych. Charakterystyczny, podłużny kształt sprawia, że dywan 80/250 możemy wykorzystać podobnie jak chodnik. Naturalnym wyborem będzie więc umieszczenie go w korytarzu lub przedpokoju. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonany jest dywan. Najlepsze będą odporne na ścieranie i zabrudzenia materiały. Możemy postawić na dywan 80x250 wełniany lub z domieszką wełny, jego cena będzie jednak nieco wyższa. Tańszą opcją są dywany z włókien syntetycznych. Tego rodzaju materiały sprawdzą się również świetnie w przypadku osób z alergiami wziewnymi. Dywany poliestrowe czy z wiskozy są bowiem hipoalergiczne. W przypadku często uczęszczanych pomieszczeń istotna jest również gęstość dywanu. Zasadniczo, im wyższa gęstość tkaniny, tym bardziej będzie ona odporna na odkształcenia. Jeśli dywan 80x250 ma znaleźć się w pomieszczeniu wejściowym lub przechodnim, zdecydowanie postawmy na krótkie runo. Włochaty dywan typu shaggy w takim miejscu będzie nie tylko niepraktyczny, ale również niewygodny. Bardzo problematyczne może być również utrzymanie go w czystości.

Dywan 80x250 – gdzie jeszcze będzie pasował?

Na dywan 80x250 z długim włosiem możemy pozwolić sobie na przykład w przypadku bardzo długiej i wąskiej łazienki. Włochaty dywan w łazience pomoże wykreować ciepłą i przytulną atmosferę. Podłużny dywan 80/250 może znaleźć zastosowanie również w sypialni. W tym pomieszczeniu możemy go położyć na przykład wzdłuż łóżka. Tu również możemy pozwolić sobie na dywan z dłuższym runem. Dzięki temu zaraz po przebudzeniu będziemy mogli postawić stopy na ciepłym, puszystym dywanie.

Jeśli szukacie długiego i wąskiego dywanu, zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepu internetowego Komfort. Oprócz dywanów 80x250 oferujemy również inne prostokątne, podłużne dywany.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.