Filtry

DYWANY NOWOCZESNE WEŁNIANE

387 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany nowoczesne wełniane

Owcza wełna towarzyszy nam od tysięcy lat. Zalety tego naturalnego materiału sprawiają, że korzystamy z niego do dziś i nadal jest on niezwykle wysoko ceniony. W naszych wnętrzach wełna występuje najczęściej w postaci wełnianych dywanów. Mimo że wełna może kojarzyć nam się z tradycyjnymi aranżacjami, czy minimalistycznym stylem skandynawskim, to dużą popularnością cieszą się również dywany nowoczesne wełniane. W sklepie Komfort dostępnych jest aż kilkaset wzorów nowoczesnych dywanów wełnianych. Są to zarówno gładkie dywany jednokolorowe, jak i wełniane dywany ozdobione przeróżnymi modnymi ostatnio wzorami. Dużą popularnością cieszą się na przykład nowoczesne dywany wełniane we wzory geometryczne, w marokańską koniczynę, czy też dywany boho z frędzlami. Jeśli chodzi o kolorystykę, to wśród nowoczesnych dywanów wełnianych dominują przede wszystkim modele w uniwersalnych odcieniach koloru szarego i beżowego.

Dywany wełniane nowoczesne - wady i zalety?

Jakie zalety mają dywany nowoczesne wełniane? Dywany z tego materiału są cenione przede wszystkim za świetne właściwości termoizolacyjne. Nowoczesny wełniany dywan skutecznie ociepli pomieszczenie i dodatkowo je wyciszy. Dzięki temu nowoczesny wełniany dywan jest idealnym dodatkiem do sypialni. Nowoczesny dywan z wełny będzie również pełnić rolę naturalnego regulatora poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Wełna wchłania bowiem nadmiar wilgoci z powietrza i uwalnia go, gdy powietrze w pomieszczeniu staje się zbyt suche.

Czy dywany nowoczesne z wełny mają jakieś wady? Właściwości naturalnej wełny powodują, że dywan taki nie jest hipoalergiczny. Szczególnie w pierwszy kilku miesiącach użytkowania nowego dywanu z wełny musimy liczyć z naturalnym procesem pylenia. Może to powodować problemy u osób z tendencjami do alergii. Za swojego rodzaju wadę możemy uznać też stosunkowo wysoką cenę nowoczesnych dywanów wełnianych. Jednakże ze względu na wysoką trwałość dywan wełniany to zakup, który posłuży nam przez długie lata.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.