Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Co na taras?

Produkty w tym stylu

-30
dywan, 067x130, nowoczesny, geometryczny, beżowy

69,97 zł/szt

99,99 zł/szt

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 99,99 zł

Brak informacji
Produkt ze zdjęcia
dywan, 080x150, nowoczesny, loftowy, beżowy

149,00 zł/szt

Na zamówienie, powyżej 8 tygodni
dywan, 120X170, nowoczesne, 3d, beżowy

319,00 zł/szt

Brak informacji
dywan, 120X170, nowoczesny, liście, zielony

249,00 zł/szt

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 249,00 zł

Brak informacji

12% taniej

Podłoga z montażem - od projektu aż po montaż

Co na taras?

Cel jest prosty: stworzyć funkcjonalny i piękny taras. Taki, żeby zarówno przyjemnie się odpoczywało, jak i pracowało przy dźwiękach przyrody. Co będzie do tego potrzebne? Najważniejszy jest dobrze przemyślany projekt składający się z trzech kluczowych elementów: stabilnego podłoża, wygodnych mebli i stylowych dekoracji.

Stabilne podłoże = deski tarasowe

Przy projektowaniu tarasu warto wziąć pod uwagę to, że jego nawierzchnia będzie narażona na szereg niekorzystnych czynników; zaczynając od silnego promieniowania UV uznawanego za głównego winowajcę blaknięcia powierzchni, a kończąc na porostach, wilgoci czy piasku, którego efektem mogą być mało estetyczne zarysowania i przetarcia. To dlatego materiał stosowany jako podłoże musi być solidny i wytrzymały. Do głosu dochodzi jednak też estetyka, a więc wizualne atrybuty oraz możliwość skomponowania wybieranego rozwiązania z elewacją budynku i klimatem panującym dookoła. Jak pogodzić jedno z drugim? Najlepiej sięgnąć po deski tarasowe!

Deski tarasowe to praktyczna hybryda łącząca maksymalną odporność z pięknem, jakie zapewnia jeden z podstawowych i ponadczasowych motywów, czyli drewno. Materiał nie butwieje pod wpływem wilgoci jak pierwowzór, nie wymaga cyklicznej impregnacji, nie odkształca się oraz nie odbarwia, jest odporny na działanie wody, a do tego pod względem wyglądu niemal w niczym nie różni się od buku, dębu czy orzecha. Różnorodne wybarwienie powierzchni sprawia, że rozwiązanie staje fenomenalną dekoracją, która pasuje do wszystkich stylistyk. Można je wykorzystać zarówno w przestrzeni nowoczesnego tarasu pełnego surowej geometrii, jak i w przytulnej scenerii zdominowanej przez klasyczne wpływy. W pierwszym wariancie deski tarasowe ocieplą całość. W drugim spotęgują wrażenie przytulności.

Co jeśli nie deska tarasowa? Równie naturalny charakter tarasu czy balkonu zbudują sztuczne trawy. To łatwe w ułożeniu formy, które do złudzenia przypominają prawdziwe źdźbła, a tym samym kreują iście sielski nastrój! Nawierzchnia nie będzie wymagała podlewania oraz pielęgnacji, więc nie przysporzy domownikom żadnych dodatkowych obowiązków. Co więcej, murawa tego typu dobrze znosi słońce oraz deszcz i – w odróżnieniu od prawdziwego zielonego dywanu – nie przyczyni się do powstania kałuż i błota.

Jak ułożyć sztuczną trawę? Przeczytaj, co kłaść na sztuczną trawę.


Hamaki, czyli meble do leniuchowania

Po przygotowaniu podłoża kolej na wnętrzarską zabawę, czyli dobór mebli wypoczynkowych. Jeśli miejsca jest na tyle dużo, warto podzielić przestrzeń na dwie strefy – jadalnianą i wypoczynkową. W tej przeznaczanej do spożywania posiłków czy celebrowania czasu z bliskimi przy kawie sprawdzą się stół i krzesła, przy których będzie można wygodnie usiąść, zjeść czy porozmawiać. Z kolei tam, gdzie liczyć się będzie pełna regeneracja, czyli w strefie relaksu, warto postawić na leżak czy hamaki ogrodowe przymocowane śrubą do ściany lub sufitu, bądź ulokowane pomiędzy drzewami. Jeśli w pobliżu nie ma odpowiednich okazów, nic straconego! Może je zastąpić specjalny stelaż, który dodatkowo zwiększy mobilność rozwiązania. W ten sposób hamak będzie mógł zmieniać swoją lokalizację w zależności od potrzeb

Hamak, stół ogrodowy i krzesła, podobnie jak podłoże, będą narażone na czynniki atmosferyczne – a te bywają bardzo zmienne. By więc rozwiązania nie niszczyły się tak szybko, dobrze postawić na odpowiednie materiały, a odpowiednie tzn. trwałe, odporne na pogodowe wahania i łatwe w czyszczeniu. W przypadku mebli taki test zdadzą technorattan, metal czy drewno (koniecznie dobrze zaimpregnowane), a jeśli chodzi o hamaki, najlepiej sprawdzają się warianty bawełniane lub nylonowe.

Dekoracje: dywany zewnętrzne i lampiony

Najprzyjemniejszą częścią tworzenia tarasu jest dekorowanie. W tej kwestii można puścić wodze fantazji i kierować się tym, co w duszy gra! Dla spotęgowania naturalnego klimatu nie ma nic lepszego niż… natura! Wskazane są więc kwiaty ulokowane w pięknych donicach, efektowne pergole i pnącza, które będą wić się nad głowami, tworząc nastrój niczym na wakacjach w Grecji. Taka sceneria wymagać będzie też odpowiedniego oświetlenia. I choć w ciągu dnia główny spektakl odgrywa w tej przestrzeni słońce, to wieczorem warto zadbać o nutę romantyzmu przy pomocy lampionów, wiszących girland i ulokowanych gdzieniegdzie latarenek. Ich obecność wyczaruje magiczną aurę, która pozwoli odpoczywać na tarasie do późnych godzin nocnych.

Estetycznym must have w aranżacji tarasu są modne ostatnio dywany zewnętrzne. Dzięki nim przestrzeń stanie się przedłużeniem salonu, a tym samym zyska na domowej przytulności. Miękkie pledy nie tylko ocieplą wystrój, lecz także ochronią stopy przed chłodem płytek czy desek, zapewnią zabezpieczenie przed poślizgnięciami, a także zamortyzują upadki, ograniczając tym samym uszkodzenia nawierzchni i wydłużając żywotność podłogi.

Udostępnij inspirację