Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Jak urządzić taras?

Jak urządzić taras?

Podczas urządzania tarasu warto zadbać o to, aby stał się on kontynuacją wnętrza domu, ale również nie stracił swojego ogrodowego stylu. Najpiękniej prezentuje się ten, na który wychodzimy prosto z salonu, a prowadzi nas do pełnego zieleni ogrodu. Wykorzystując go jako miejsce relaksu i wypoczynku powinniśmy zadbać o przytulną i komfortową przestrzeń. Ważnym elementem wykończenia tarasu jest stabilne i proste podłoże, które możemy wykonać z przeróżnych materiałów. Obecnie mamy wiele możliwości - płytki, deski tarasowe, płyty betonowe, żywicę czy sztuczne trawy.

Taras z desek kompozytowych – miejsce na każdą pogodę

Jeśli chcemy, aby taras służył nam przez cały sezon - już od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni - warto zdecydować się na jego wykończenie materiałami wysokiej jakości. Będą one przynosić korzyści przez długi czas i bez problemu wytrzymają zmienne warunki naszego klimatu. Takim tworzywem są deski kompozytowe, które pozwolą na stworzenie w krótkim czasie wygodnej przestrzeni przydomowej. To doskonała alternatywa dla drewna, które wymaga stałej i regularnej impregnacji. Deski kompozytowe swoim wyglądem naśladują naturalne drewno, a cechują się właściwościami tworzyw sztucznych. Daje to szereg zalet, jak ciepło w dotyku, trwałość oraz odporność na wilgoć i warunki atmosferyczne. Takie podłoże nie wymaga malowania i konserwacji, a jego czyszczenie i pielęgnacja są niezwykle proste i szybkie. Deski tarasowe znakomicie pasują niemal do każdego wystroju, a ich kolor można dobrać do mebli. Wyposażenie tarasu to kolejny krok, na którym powinniśmy się skupić. Wygodny wypoczynek ozdobiony poduszkami i kocem zagwarantuje nam relaks i wyciszenie. Na dużym tarasie doskonale sprawdzi się także hamak lub podwieszany fotel. Zwolennicy grillowania powinni go zaopatrzyć w przestronny stół oraz w wygodne krzesła. W takim miejscu nie może również zabraknąć ochrony przeciwsłonecznej, którą zapewni parasol, żagiel czy markiza. Uroku całemu wystrojowi dodadzą lampiony oraz rozwieszone girlandy z nastrojowym oświetleniem. Odpowiednio dobrane rośliny, posadzone w ozdobnych donicach stworzą przytulny klimat i będą znakomicie współgrać z otaczającym ogrodem.

O czym pamiętać urządzając taras?

Taras jest miejscem, które łączy wnętrze domu z otwartą przestrzenią. Umożliwia odpoczynek, ale pełni też funkcję jadalni. Pomimo, że użytkujemy go sezonowo, to powinniśmy o niego dbać przez cały rok. Odpowiednio urządzony do własnych potrzeb będzie się wyróżniał oraz zachęcał do wypoczynku i spędzania na nim wolnego czasu, a utrzymanie go w czystości i porządku stanie się przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Udostępnij inspirację