Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Wycieraczki – postaw na dobrą jakość przed zimową pluchą

Wycieraczki – postaw na dobrą jakość przed zimową pluchą

Wizerunek naszego domu czy mieszkania budujemy już od progu, dlatego warto pamiętać o tak z pozoru nieistotnym przedmiocie, jakim jest wycieraczka. Zwłaszcza, gdy nadchodzą jesienne szarugi i błotko pośniegowe. Postaw na dobrą jakość!


Wycieraczka to nie tylko dekoracja, ale przede wszystkim pomaga utrzymać porządek w mieszkaniu czy domu. Zatrzymasz się na niej po deszczowym czy zimowym spacerze, Twoje pociechy otrząsną się tam, zanim wbiegną z piachem i błotem. Wytrzesz łapki i wysuszysz swojego czworonożnego ulubieńca po powrocie z dworu.

Wycieraczki umieszczone przed wejściem spełniają istotną rolę: pochłaniają zanieczyszczenia, błoto i wodę. Stosując je sprawiamy, że podłogi w mieszkaniu są nie tylko czystsze, ale także dłużej zachowują ładny wygląd i nie niszczą się. Niekwestionowaną ich zaletą jest fakt, że chronią posadzkę przed wodą, która w nadmiarze może spowodować uszkodzenie pokrycia, w szczególności drewna lub paneli. Pomagają zachować estetyczny wygląd dywanów i wykładzin dywanowych, w efekcie zmniejszając wydatki na preparaty i środki czyszczące pokrycia podłogowe. Jeśli chcemy maksymalnie chronić podłogę przed zabrudzeniami, warto zastosować dwa rodzaje wycieraczek: zewnętrzną i wewnętrzną.

Jeżeli szukasz wycieraczki, która będzie elegancka i minimalistyczna, to odpowiednia będzie szara wycieraczka polipropylenowa ze spodem z polichlorku winylu, wykonana z wysokiej jakości drobnych włókien, która sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach pomieszczeń. Włókna zapewnią trwałość przez długi czas, dzięki czemu zachowa swój dobry wygląd. Wycieraczka taka będzie pożądana wszędzie tam, gdzie musisz chronić podłogi przed zabrudzeniami przenoszonymi na obuwiu z zewnątrz. Jest też odporna na trudne warunki atmosferyczne.

Z kolei wycieraczka z włókna kokosowego będzie doskonałym wyborem przede wszystkim ze względów praktycznych, a jej dodatkowym atutem jest surowy i naturalny wygląd. Na takiej wycieraczce doskonale wyczyścimy buty z piasku, pyłu, błota czy śniegu. Naturalna barwa włókien powoduje, że zabrudzenia nie będą rzucały się w oczy. Grube runo jest gwarancją wydłużonej żywotności, a gumowy, antypoślizgowy spód zapobiegnie przesiąkaniu wilgoci.