Current Image

Filtry

PIANKI DWUSKŁADNIKOWE

1 produkt
Sortowanie:
Domyślnie

Pianki dwuskładnikowe

Szybkoutwardzalne pianki montażowe znajdują wiele zastosowań praktycznie na każdej budowie czy w trakcie remontu generalnego. Ich głównym zastosowaniem jest wypełnianie pustych przestrzeni. W praktyce pianki montażowe można jednak wykorzystać na wiele innych sposobów. Poszczególne preparaty z tej kategorii różnią pod względem technicznych parametrów technicznych i konkretnych zastosowań. Oprócz popularnych pianek jednoskładnikowych w sprzedaży posiadamy również pianki dwuskładnikowe, które pod wieloma względami sprawdzają się lepiej niż środki bazujące na jednym składniku. W stałej sprzedaży mamy między innymi pianki dwuskładnikowe montażowe marki Soudal, czyli jednego z niekwestionowanych liderów w branży chemii budowlanej.



Pianka dwuskładnikowa – czym różni się od pianek jednoskładnikowych?

Czym różni się pianka dwuskładnikowa od pianek montażowych, których działanie oparte jest wyłącznie na jednym składniku. W przypadku pianki jednoskładnikowej proces zastygania zachodzi dzięki zawartej w powietrzu wilgoci. Do zastosowania pianek jednoskładnikowych konieczne jest więc spełnienie określonych warunków. Stosowanie takich preparatów nie ma sensu na przykład w miejscach, w których dostęp powietrza jest mocno ograniczony lub, w których poziom wilgotności jest bardzo niski. W takich sytuacjach niezbędna jest pianka dwuskładnikowa. Są to tak zwane pianki chemoutwardzalne. Proces zastygania pianki odbywa się dzięki zawartości chemicznego utwardzacza. Zaletą pianki dwuskładnikowej jest to, że zastyga ona stosunkowo szybko, a po zastygnięciu łatwo poddaje się obróbce. W większości przypadków dalsza obróbka pianki możliwa jest już po 20-30 minutach od aplikacji, niezależnie od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Dwuskładnikowa pianka montażowa cechuje się również wysoką gęstością, czyli tak zwaną sztywnością struktury.



Pianka dwuskładnikowa montażowa – zastosowania

Zaletą dwuskładnikowych pianek montażowych jest też z całą pewnością wiele zastosowań. Tego rodzaju pianki najczęściej stosuje się do:



  • Wypełniania i dodatkowego wygłuszania pustych przestrzeni w różnego rodzaju konstrukcjach szkieletowych, pod wannami, brodzikami itd.
  • Uszczelniania ościeżnic drzwi wewnętrznych z lekkich materiałów bez dodatkowego zastosowania mechanicznych łączników.
  • Uszczelniania w trakcie montażu okien z drewna, aluminium czy PCV.
  • Dodatkowa izolacja termiczna i w dużej mierze również akustyczna stropów, ścianek działowych, dachów itp.
  • Izolacja elementów instalacji centralnego ogrzewania  i wodno-kanalizacyjnej.