64,99 zł/szt
239,99 zł/m2
349,00 zł/m2
414,99 zł/m2
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 414,99 zł
129,97 zł/m2
169,99 zł/m2
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 129,97 zł
Opatrzyły Ci się jasne pomieszczenia bez kontrastu? Po długich latach monochromatycznych wnętrz, znowu przychodzi czas intensywnych barw i wyrazistości. Ta kolorowa rewolucja wymaga nieco odwagi i wyjścia poza szarą strefę komfortu. Gdy jednak chodzi Ci po głowie myśl o salonie z ciemnymi meblami, chętnie podpowiemy jak wydobyć z niego elegancję, energię i charakter z akcentem na „r”.
Salon z ciemnymi meblami, albo pójdźmy o krok dalej – szary salon z ciemnymi meblami nie musi być synonimem grobowej atmosfery. Wystarczy jeden kolorowy element w nieco większym rozmiarze, aby pomieszczenie przeistoczyło się w radosny salon w stylu boho inspirowany estetyką artystycznej cyganerii lub salon w stylu glamour wspominający dawne kino Hollywood. Może to być bordowy dywan w orientalnym wzorze, albo zielona kanapa w salonie – wnętrze w okamgnieniu zmienia kierunek o 180 stopni.
Prawda jest taka, że salon z ciemnymi meblami nie lubi przeładowania. Dlatego warto zrezygnować z dużych gabarytów w małym salonie i wziąć do serca zasadę „mniej znaczy więcej”. Każda barwa potrafi zagrać złudzeniem optycznym – jasna daje poczucie lekkości i przestronności, zaś ciemna pomniejszenia. Ale ogromną siłą salonu z ciemnymi meblami, jest nie tylko ponadczasowa elegancja, ale również atmosfera prywatności i azylu, który powinien zapewniać każdy dom. Pomijając kwestię metrażu pomieszczenia, każdy salon z brązowymi meblami w ciemnym odcieniu powinien ograniczyć się do minimalnej ilości wyposażenia, rekompensując sobie owe „braki” większą ilością lśniących dodatków.
Pomyśl o matowym salonie z ciemnymi meblami pozbawionym dekoracji. A teraz wyobraź sobie ten widok wzbogacony o złote, srebrne i połyskujące elementy – miedziane lampy, lustra w grubej i mieniącej się ramie oraz szklane wazony. W takim wydaniu salon z czarnymi meblami zaczyna tętnić życiem, emanować elegancją i hollywoodzkim blichtrem. Odbijające światło dodatki wnoszą do środka nie tylko wytworność, ale także lekkość, która jest szczególnie wymagana w aranżacji salonu z ciemną podłogą czy meblami.
Jeżeli na tle ciemnej ściany stoi ciężki mebel zachowany także w ciemnym kolorze, należy zrównoważyć tę zaawansowaną wagę lekkim fotelem, sofą bądź stolikiem kawowym na cienkich i smukłych nóżkach. Dekoracyjne modele zostawmy angielskim klasykom, tutaj znacznie lepiej odnajdzie się forma i kształt zaczerpnięty ze skandynawskiej prostoty.
Obok ciemnej konsoli pokrytej matową powierzchnią fantastycznie współpracują efektowne i połyskujące tekstylia – welur, aksamit, atłas, żakard i jedwab. Nawet pojedynczy fotel z aksamitu ulokowany w centralnym punkcie potrafi odczarować wnętrze i stworzyć wibrujący dla oka widok. Chociaż w takiej aranżacji najlepiej sprawdzi się salon z dużym oknem, nie bójmy się użyć atłasowych zasłon. W salonie z ciemnymi meblami światło dzienne dumnie zastępują liczne lampki boczne, kinkiety oraz żyrandole. I tutaj występuje pewien wyjątek od wspomnianej wcześniej reguły, ponieważ w kwestii doświetlenia ciemnego salonu nie należy być minimalistą.