Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Salon w stylu kolonialnym

Produkty w tym stylu

komoda 161x88x42 cm, front drewno lite olejowane

2884,00 zł/szt

3204,00 zł/szt

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2723,00 zł

Brak informacji
Produkt ze zdjęcia
krzesło na nogach, siedzisko tkanina, żółte

318,99 zł/szt

Dostępny w różnych kolorach
Brak informacji
Produkt ze zdjęcia
lampa biurkowa, stal nierdzewna, czarna, 1xE27

489,00 zł/szt

Wysyłamy w 3 tygodnie
Produkt ze zdjęcia
lampa podłogowa, stal nierdzewna, czarna, 1xE27

719,00 zł/szt

Wysyłamy w 3 tygodnie
Produkt ze zdjęcia

12% taniej

Podłoga z montażem - od projektu aż po montaż

Salon w stylu kolonialnym

Salon w stylu kolonialnym to indywidualna podróż, swoista historia globtrotera inspirowana różnymi zakątkami świata. Może mieć korzenie afrykańskie lub dalekowschodnie, kojarzyć się z „Indiana Jones” oraz brytyjską klasyką. Jednak obecnie styl kolonialny coraz częściej wchodzi w relacje ze współczesnością, będąc doskonałym balansem między kolonialną egzotyką, a współczesną prostotą.

Kolory salonu w stylu kolonialnym

Niezwykle wyraźne elementy sprawiają, że salonu w stylu kolonialnym nie da się pomylić z żadnym innym. Na pierwszy plan zawsze wysuwają się ciepłe kolory – brąz, beż, biel, naturalna zieleń, a dla przełamania także pomarańcz, czerwień i kolor żółty. Nowoczesne interpretacje wprowadzają też odcienie złota oraz miedzi. Brązowy salon w stylu kolonialnym to przede wszystkim inspiracja naturą oraz ciepłymi odcieniami zachodzącego afrykańskiego słońca.

Drewno gwiazdą salonu kolonialnego

W salonie w stylu kolonialnym prym wiedzie drewno. Najlepiej ciemne i egzotyczne – heban, mahoń, palisander oraz drzewo sandałowe. Z naturalnego drewna wykonane są tutaj konsole, komody, stoliki kawowe, a szczególnie atrakcyjnie prezentuje się salon z biblioteczką. Obok, w niewielkich ilościach, można wykorzystać meble malowane farbą w ciepłych odcieniach i zdobione misternym, egzotycznym wzorem.

Materiały w salonie kolonialnym

Wysokiej jakości tkaniny nadają wnętrzu naturalności i ponadczasowego charakteru, odpornego na sezonowe i nieustannie zmieniające się trendy. Właśnie dlatego szczególnym uznaniem cieszy się tutaj len oraz skóra naturalna, jak również ekologiczna. Dlatego przy wyposażeniu salonu w stylu kolonialnym, nie zapomnij o beżowych zasłonach z naturalnego lnu oraz klasycznym fotelu angielskim pokrytym skórą w miodowym, musztardowym czy ciemnobrązowym kolorze.

Serce salonu w stylu kolonialnym

Aby do salonu w stylu kolonialnym wpuścić powiew orientalności, należy wyeksponować pamiątki - zachowane na przykład w duchu afrykańskim czy indyjskim. Przedmioty i motywy etnograficzne upamiętniające dalekie podróże są odzwierciedleniem bogatych doświadczeń właściciela. Mogą jednak nabrać nieco współczesności dzięki designerskim lampom oraz tropikalnym roślinom, które w ostatnich latach zrobiły ogromną furorę. Te dodatki sprawiają, że daleka podróż może odbyć się nawet w domu.

Animalistyczne akcenty

Zebra, cętki i wzory inspirowane safari dodadzą wnętrzu temperamentu. Dla odważnych i ekstrawaganckich właścicieli salonu w stylu kolonialnym polecamy dywany inspirowane światem zwierząt, a dla bardziej powściągliwych gustów - wazy pokryte lamparcim wzorem, poduszki lub ramki na zdjęcia.

Dywan w orientalnych wzorach

Przysłowiową wisienką na torcie w salonie kolonialnym będzie dywan w orientalnych wzorach. Może to być skomplikowany i bogaty deseń, który właśnie przeżywa swój renesans, a także bardziej minimalistyczna i nowoczesna wersja. W tej drugiej opcji dywan jest tkany ręcznie lub wygląda jakby wyszedł spod rękodzieła. Tkany naprzemiennie model w stylu nomadycznym czaruje wielością ciepłych barw pustyni.

Nowoczesny salon w stylu kolonialnym

Chociaż klasyczny salon w stylu kolonialnym nigdy nie wychodzi z mody - jest nie tylko estetyką, ale wyrazem stylu życiu – to bardzo dobrze odnajduje się w nowoczesności. Współczesna interpretacja łączy wnętrze kolonialne z salonem w stylu industrialnym, a nawet glamour. Tutaj mahoniowe konsole prezentują mniej dekoracyjną formę, a skórzane elementy występują obok miedzi i aksamitu. To otwarta przestrzeń, która opowiada znacznie lżejszą i swobodniejszą historię podróżnika dzisiejszych czasów.

Udostępnij inspirację