Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Marka Lentex to jedna z niewielu na polskim rynku firm, która może poszczycić się ponad 100-letnią tradycją. Korzenie marki znanej dziś jako Lentex sięgają roku 1911, a pierwszym produktem, który powstał w fabryce w Lublińcu, była wełniana przędza czesankowa.

Marka Lentex to jedna z niewielu na polskim rynku firm, która może poszczycić się ponad 100-letnią tradycją. Korzenie marki znanej dziś jako Lentex sięgają roku 1911, a pierwszym produktem, który powstał w fabryce w Lublińcu, była wełniana przędza czesankowa.

Kolekcje Lentex

Zobacz więcej

Kategorie produktowe Lentex

Marka Lentex – odrobina historii

Marka Lentex to jedna z niewielu na polskim rynku firm, która może poszczycić się ponad 100-letnią tradycją. Korzenie marki znanej dziś jako Lentex sięgają roku 1911, a pierwszym produktem, który powstał w fabryce w Lublińcu, była wełniana przędza czesankowa. Po okresie wojennej zawieruchy firma wznowiła działalność na początku lat 50. Okres najbardziej dynamicznego wzrostu przypada na lata po transformacji ustrojowej. W latach 90 i po roku 2000 potencjał produkcyjny firmy jest stale rozbudowywany, a w asortymencie pojawiają się nowe, zaawansowane technologicznie produkty. Wtedy też pojawia się nazwa marki Lentex. Dziś wykładziny Lentex zdobią setki tysięcy mieszkań, domów i obiektów użyteczności publicznej nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych europejskich krajach.


Co wyróżnia produkty firmy Lentex?

Lentex to firma o globalnym zasięgu. Dostępne w naszej ofercie wykładziny Lentex są efektem dekad doświadczenia połączonych z nowoczesnymi metodami produkcji. Firma Lentex nieustannie rozwija swoje produkty i proponuje Klientom rozwiązania i wzory zgodne ze zmieniającymi się trendami aranżacyjnymi. Wykładziny PCV Lentex z powodzeniem wykorzystasz zarówno w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach, jak i wnętrzach inspirowanych tradycyjnymi trendami. Firma Lentex ma w ofercie trwałe i funkcjonalne produkty, które znajdą zastosowanie w domu, lokalach komercyjnych i obiektach użyteczności publicznej.

Opinie o produktach Lentex

Z czego wynika popularność produktów marki Lentex? Wykładziny tej polskiej firmy łączą w sobie wiele praktycznych i funkcjonalnych zalet. Są to między innymi: atrakcyjne ceny, możliwość łatwego i szybkiego montażu, odporność na wilgoć i ścieranie oraz szeroka gama dostępnych wzorów i kolorów. W katalogu produktów Lentex coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy stylu loftowego, industrialnego czy klimatów scandi, jak i osoby preferujące klasyczne i ponadczasowe aranżacje. Produkty firmy Lentex to często sposób na szybką i niedrogą metamorfozę podłogi w praktycznie każdym pomieszczeniu w domu, biurze czy lokalu usługowym.