Current Image

Filtry

WITRYNY WISZĄCE DO SALONU

8 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Witryny wiszące do salonu w sklepie Komfort

Już od kilku sezonów witryny bardzo często są stałym elementem aranżacji salonów. Nic w tym dziwnego – ten funkcjonalny i estetyczny mebel można wspaniale wkomponować we wnętrza zarówno przestronne i eleganckie, jak i te mniejsze i przytulne. Witryna często stoi w centralnym punkcie pokoju dziennego. Fenomen witryn polega głównie na możliwości wyeksponowania w nich przedmiotów, które chcemy uczynić ozdobami naszych salonów. Urządzając pokój dzienny, zwróć uwagę na wyjątkowy rodzaj witryny, czyli witrynę wiszącą. Jeśli chcesz korzystać z zalet tradycyjnej witryny, ale Twój pokój dzienny jest zbyt mały, by postawić ją na podłodze, witryna wisząca do salonu jest idealnym rozwiązaniem. Możesz ją umieścić nad stołem, kanapą lub telewizorem.


Witryny wiszące umożliwiają zaprezentowanie i przechowywanie w salonie ważnych i przydatnych dla Ciebie przedmiotów. Książki, zdjęcia, pamiątki z wakacji, rodzinna zastawa… To dzięki tym dodatkom pomieszczenie nabiera charakteru i zyskuje indywidualny styl. Z reguły te przedmioty umieszczane są na półkach. Wiszące witryny stanowią dla nich ciekawszą, praktyczniejszą alternatywę. Nie tylko są od nich bardziej pojemne, ale również bardziej sprzyjają utrzymaniu czystości – w zamkniętej witrynie łatwiej uchronić cenne dla nas przedmioty przed kurzem (nie wspominając już o oszczędności czasu na jego wycieranie).


Ciekawym zastosowaniem wiszącej witryny do salonu jest zawieszenie jej nad telewizorem. Niekiedy to miejsce sprawia trudność w zagospodarowaniu. Warto zauważyć, że będzie to idealne miejsce do przechowywania ulubionych płyt DVD czy muzycznych oraz gier na konsolę. Być może zdaniem niektórych płyty odeszły do lamusa, ale z pewnością w oświetlonej witrynie wiszącej nad telewizorem wspaniale będzie się prezentować edycja kolekcjonerska Władcy Pierścieni.


Ważne, by wiszącą witrynę do salonu odpowiednio dopasować do reszty mebli. Nie znaczy to, że w pokoju w stylu skandynawskim dobrze będzie wyglądać tylko witryna w kolorze białym bądź drewniana. Witrynę możesz wybrać na zasadzie kontrastu do pozostałych elementów wnętrza.


Dzięki popularności witryn na przestrzeni ostatnich lat producenci mebli zadbali o ich szeroki wybór kolorystyczny i stylistyczny. Możesz więc wybrać odpowiednią witrynę wiszącą do salonu w stylu klasycznym, skandynawskim czy glamour. Fanom stonowanych wnętrz przypadnie do gustu drewniana witryna, w której pięknie prezentować się będą rodzinne zdjęcia w odpowiednio dobranych ramkach, a zwolennicy bardziej awangardowych rozwiązań mogą rozważyć witrynę w stylu glamour, ze złotymi wykończeniami i ciekawym oświetleniem.


Innym powodem do wyboru do salonu wiszącej witryny jest możliwość zainstalowania w nich oświetlenia, na przykład taśm LED. Światło dodatkowo podniesie walory wizualne przedmiotów prezentowanych w witrynie, a także nada odpowiedniego nastroju całemu pomieszczeniu. Co więcej – ekspozycję w witrynach możesz zmieniać w zależności od pory roku czy podczas przearanżowania wnętrza i dobierać do nich odpowiednią barwę oświetlenia.

Witryny szklane do salonu – wiszące, eleganckie miejsce do przechowywania

Jeśli chodzi o rodzaje witryn wiszących do salonu, jest ich naprawdę dużo – od drewnianych, przez wykonane z płyt meblowych, aż po niemal całkowicie szklane. Te ostatnie kojarzą się najczęściej z muzeami, galeriami sztuki czy sklepami jubilerskimi – czyli miejscami, w których ważne jest to, że eksponowany w takiej witrynie przedmiot można podziwiać z każdej strony.


Nie musisz jednak być kolekcjonerem sztuki, by szklaną witrynę wiszącą sprawić sobie do własnego salonu. Może warto w niej umieścić przywiezioną z wakacji rzeźbę lokalnego artysty albo znalezione nad morzem muszle?


Wiszącej szklanej witrynie w salonie można nadać też bardziej eleganckiego charakteru, stawiając w niej porcelanę, pamiątki rodzinne czy ceramikę. Dla koneserów szlachetnych trunków szklana witryna spełni funkcję barku – butelki będą się w niej pięknie prezentować.


Podejmując decyzję o kupnie do salonu wiszącej szklanej witryny, dajesz sobie przestrzeń do tego, by z większym namysłem wybierać przedmioty, którymi się otaczasz. Kompozycja znajdująca się w takiej witrynie musi być przecież spójna – również z pozostałymi elementami wyposażenia salonu. Fakt, że znajduje się ona w zasięgu wzroku w salonie, czyli pomieszczeniu, w którym spędzasz dużą część dnia i przyjmujesz gości, sprawia, że starasz się utrzymać tam porządek i w sposób szczególny dbasz o estetykę.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.