Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Łazienka w stylu marynistycznym - inspiracje, aranżacje i projekty

(3 inspiracje)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
    Filtry
    Wyczyść filtry
  • Styl

    Wybrano 1 filtr/y:

  • Rozmiar

  • Wyposażenie

  • Rodzaj

  • Dodatki

  • Kolor łazienki

  • Podłoga

  • Rodzaj prysznica

  • Wzór płytki

Odkryj łazienkę w stylu marynistycznym

Grube, okrętowe liny, marynistyczne grafiki, kotwice, statki czy wielokolorowe muszle — styl marynistyczny przywodzi na myśl oczywiste skojarzenia z wodą i relaksem. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie morskich akcentów do swoich łazienek. Jak to zrobić, aby uzyskać elegancki i nieprzerysowany efekt łazienki w stylu marynistycznym?

Łazienka w stylu morskim nie jest tak łatwa w aranżacji, jak mogłoby się wydawać. Drobne akcenty w postaci dekorów z oceanicznymi wzorami, muszelki wyeksponowane na szklanej półce czy atrapy koła ratunkowego zawieszone nad wanną, nie sprawią, że wnętrze od razu wpisze się w założenia tego unikatowego stylu. Warto przy tym zaznaczyć, że styl marynistyczny ma wiele wspólnego z greckim. Oba kojarzą się z morzem, wakacjami i relaks. Morskie wnętrza są jednak bardziej swobodne, eklektyczne i – co najważniejsze – kontrastowe.

Jak wygląda łazienka w stylu marynistycznym? Zdjęcia wnętrz inspirowanych stylem morskim pokazują, że nie ma jednego sposobu na zaaranżowanie takiego pomieszczenia. Można jednak zauważyć kilka cech charakterystycznych, m.in. obecność bieli i granatu, zastosowanie naturalnych materiałów oraz oryginalnych dodatków dekoracyjnych nawiązujących do marynistycznych klimatów. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest zastosowanie drewnianych lub drewnopodobnych okładzin podłogowych imitujących pokład statku, lub deski pomostu. Jeżeli nie chcesz nadwyrężać budżetu, rozważ montaż podłogi winylowej, która jest kilkukrotnie tańsza od desek z drewna egzotycznego, a przy tym równie wytrzymała i efektowna pod względem wizualnym. Panele winylowe są całkowicie odporne na wilgoć i można stosować je w tak zwanych pomieszczeniach mokrych.

Kolejną istotną kwestią są dekoracje. Które elementy ozdobne najlepiej sprawdzą we wnętrzu morskim? Łazienka w stylu marynistycznym nie potrzebuje wielu detali – wystarczą drobne akcenty wkomponowane w całość aranżacji. Zamiast tradycyjnych dekoracji postaw na okrągłe lustro zawieszone na grubym powrozie. Zrezygnuj z muszli na rzecz akcesoriów ze zdobieniami morskimi, np. pojemnika na mydło z morskim printem lub marynarskim wzorem. Zadbaj o to, aby elementy wyposażenia miały walory funkcjonalne.

Do dyspozycji masz wiele dekoracji inspirowanych stylem marynistycznym, ale możesz też tworzyć własnoręczne ozdoby. Wieszaki na ręczniki w formie muszli, żarówki dekoracyjne na grubych sznurach czy kotwice do zawieszenia szlafroka — możliwości jest bardzo dużo, ale warto pamiętać o zachowaniu balansu. Wprowadzenie zbyt dużej liczby elementów sprawi, że nawet duże wnętrze stanie się przeładowane.

Biel, granat i wodne akcenty: łazienka w stylu morskim

Kolejnym krokiem jest dobór kolorów. Łazienka w stylu marynarskim to wnętrze, w którym dominują odcienie bieli i granatu. W zależności od preferencji kolory mogą występować w różnych proporcjach bądź wzajemnie się dopełniać. W mniejszych wnętrzach, które wymagają dodatkowego doświetlenia i optycznego powiększenia, doskonale sprawdzą się białe płytki ceramiczne o połyskującym wykończeniu, które położysz zarówno na ścianach, jak i podłodze. To idealne tło dla chromowanych baterii i białej ceramiki sanitarnej. Granat stanie się wówczas kolorem uzupełniającym — będzie występował na ręcznikach, łazienkowych dywanikach, dekoracjach i innych akcesoriach łazienkowych.

A jak może wyglądać duża łazienka? Styl marynistyczny prezentuje się szczególnie efektownie w przestronnych wnętrzach. W takim przestronnym pokoju kąpielowym w stylu marynistycznym możesz pokusić się o wykorzystanie mozaiki w granatowym odcieniu. W takim przypadku to biel jest kolorem dopełniającym i występuje, np. na frontach szafek. Jeżeli zdecydujesz się na ciemniejszą okładzinę ścienną, zachowaj jednak białe podłogi. Ciemna okładzina, zajmująca większą część pomieszczenia, sprawi, że wnętrze stanie się ciemne i mało przytulne.