Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Nowoczesny salon z drewnianą podłogą

Produkty w tym stylu

-15
deska barlinecka, jodła francuska, szczotkowana

349,00 zł/m2

412,99 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 412,99 zł

Wysyłamy w 3 tygodnie
Produkt ze zdjęcia

12% taniej

Podłoga z montażem - od projektu aż po montaż

Nowoczesny salon z drewnianą podłogą

Trendy przychodzą i odchodzą. Sezonowe nastroje po „5 minutach sławy” przepadają w zapomnienie, aby po kilku latach powrócić niczym bumerang. Taki scenariusz spotkał już wiele „hitów”, ale jeden nurt nieustannie trzyma się na szczycie i nie ma zamiaru ustępować miejsca. Mowa o podłodze drewnianej dębowej w jodełkę francuską, która sprawdzi się niemal w każdej aranżacji – od retro, przez loft, aż po salon w stylu nowoczesnym. I właśnie na nim skoncentrujmy uwagę, ponieważ wnosi porządną dawkę świeżości do doskonale znanej klasyki.

Stylowy miks

Jak wygląda nowoczesny salon drewnianą podłogą? W skrócie – to mieszanka stylów zaczerpniętych z różnych dekad i nurtów, połączenie przeszłości z teraźniejszością. Zdecydowanie króluje tutaj elegancki minimalizm, surowe materiały, profesjonalna zabudowa, designerskie oświetlenie, stonowana kolorystyka, prosta forma oraz wysoka jakość widoczna gołym okiem. Całość ociepla podłoga drewniana dębowa w kolorze serene, z ułożeniem w jodełkę oraz subtelnym efektem postarzenia. To ciekawy kontrast dla salonu w stylu nowoczesnym, który jak się okazuje – ma sentyment i szacunek do klasyki z francuskim rodowodem. Współczesne trendy, odmienne i nawet skrajnie różnorodne, mają jednak pewien punkt wspólny – nie lubią monotonnych i oczywistych rozwiązań. Uwielbiają za to przyciąganie przeciwieństw.

Salon z drewnianą podłogą

W salonie w stylu nowoczesnym należy zrezygnować z dywanów, a przynajmniej ograniczyć ich ilość do niezbędnego minimum, czyli do strefy wypoczynkowej z sofą i stolikiem kawowym. W przypadku salonu z kuchnią podłoga drewniana dębowa wypełnia całą przestrzeń w przeciwieństwie do aranżacji retro, gdzie oddzielanie stref przy pomocy różnorodnych pokryć podłogowych jest cechą charakterystyczną. Paradoksalnie, aby wyeksponować podłogę drewnianą dębową serene, należy zrezygnować z drewnianej zabudowy meblowej w podobnym kolorze, a postawić na surowość metalu, betonu, marmuru i designerskich elementów w złotym kolorze. To właśnie przepis na nowoczesną interpretację salonu z drewnianą podłogą.

Udostępnij inspirację