Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Łazienka w stylu francuskim - inspiracje, aranżacje i projekty

(1 inspiracja)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Rozmiar

 • Wyposażenie

 • Rodzaj

 • Dodatki

 • Kolor łazienki

 • Podłoga

 • Rodzaj prysznica

 • Wzór płytki

Łazienka w stylu francuskim

Francja i Paryż kojarzą się często ze stylem, elegancją i klasą. W końcu nie bez powodu Paryż uznawany jest za światową stolicę mody. Nic więc dziwnego, że kraj ten i wywodzące się z niego style odcisnęły trwałe piętno również na trendach architektonicznych. Łazienki w stylu francuskim to dziś wnętrza inspirowane kilkoma różnymi stylami i minionymi epokami. Mała łazienka w stylu francuskim może nawiązywać zarówno do klasycyzmu z przełomu XVIII i XIX wieku, jak i do pełnych przepychu wnętrz w stylu ludwikowskim. Łazienki w stylu francuskim mogą więc mieć bardzo różne oblicza. Mogą to być również eklektyczne aranżacje, które łączą w sobie elementy różnych francuskich trendów.

Inspiracje do stworzenia eleganckiej łazienki w stylu francuskim znajdziecie również na stronie naszego sklepu. W dziale Inspiracje i porady czekają na Was między innymi praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak urządzić takie wnętrza, a także przykłady konkretnych aranżacji inspirowanych tym stylem. Swego rodzaju inspiracją dla łazienki w stylu francuskim mogą być również dostępne w naszym sklepie produkty. W naszym asortymencie znajdziecie między innymi armaturę, meble łazienkowe czy oświetlenie zaprojektowane właśnie z myślą o łazienkach w stylu francuskim.Łazienka w stylu paryskim – najważniejsze elementy tego stylu

Czym charakteryzuje się łazienka w stylu paryskim? Co wyróżnia aranżacje inspirowane tym architektonicznym stylem? Jak już wspomnieliśmy łazienki w stylu francuskim, czy też łazienki w stylu paryskim to wnętrza, które mogą być inspirowane kilkoma odrębnymi trendami. W większości przypadków mają one jednak kilka wspólnych elementów. Za taki wspólny mianownik łazienki w stylu paryskim można uznać na przykład: • Wysokiej jakości szlachetne materiały – w zależności od konkretnej aranżacji może to być na przykład polerowany metal, naturalny kamień czy wysoko cenione gatunki drewna. Charakterystycznym elementem łazienek w stylu paryskim są często także płytki imitujące marmur. Po takie płytki łazienkowe możecie sięgnąć szczególnie w przypadku eleganckich aranżacji inspirowanych stylem pałacowy czy wnętrz z elementami charakterystycznymi dla stylu glamour.
 • W łazienkach w stylu paryskim bardzo dużą rolę odgrywa symetria kompozycji wnętrza. Dotyczy to zarówno układu całej łazienki, jak i kompozycji poszczególnych stref. Jednym z wielu przykładów takiej symetrii mogą być na przykład dwie takie same lampy umieszczone po bokach lustra nad umywalką.
 • Charakterystycznym elementem łazienki w stylu paryskim są też często eleganckie zdobienia, cokoły czy gzymsy. Takie elementy mogą występować zarówno na meblach, jak i ścianach francuskiej łazienki. Kluczem do ich wykorzystania jest często umiar i znalezienie idealnej proporcji pomiędzy przepychem i elegancją.
 • Dużą rolę w paryskiej łazience odgrywają również odpowiednio dobrane dodatki. Stylizowane baterie łazienkowe o wyszukanej formie, dekoracyjna ceramika czy inspirowane stylem pałacowym tkaniny to tylko kilka elementów, które możecie wykorzystać w tego typu aranżacjach.


Łazienka francuska – od tradycji po nowoczesność

Po raz kolejny warto podkreślić, że pojęcie „francuska łazienka” może obejmować szereg aranżacji inspirowanych różnymi trendami. Pomimo wielu podobieństw daje Wam to możliwość stworzenia naprawdę unikalnych łazienkowych aranżacji. Miłośnicy tradycyjnych i swojskich wnętrz mogą stworzyć wizualnie ciepłą i kojarzącą się ze słońcem i wakacjami łazienkę rustykalną. Z kolei, jeśli cenicie sobie luksus i przepych, to możecie pójść w kierunku wnętrza z wyraźnymi elementami stylu pałacowego czy tak zwanego stylu ludwikowskiego. Elementy stylu francuskiego możecie też z powodzeniem wykorzystać w wielu nowoczesnych aranżacjach łazienki.Łazienka styl francuski – dlaczego warto? • Styl francuski w łazience daje możliwość czerpania z kilku różnych aranżacyjnych trendów.
 • Łazienka styl francuski to wnętrze cechujące się uniwersalną i ponadczasową elegancją.
 • Duża swoboda aranżacyjna i eklektyczny charakter pozwalają na stworzenie zarówno nowoczesnej łazienki inspirowanej stylem francuskim, jak i wnętrza odwołującego się przede wszystkim do klasycznych trendów.


Styl francuski aranżacje – łazienka w stylu francuskim

Jak w praktyce prezentują się aranżacje wnętrz w stylu francuskim? Na jakie elementy wyposażenia można zdecydować się w pomieszczeniach inspirowanych francuskimi trendami?

Jeśli projektujecie stosunkowo dużą łazienkę, to bardzo ciekawym elementem francuskiej aranżacji będzie na pewno wanna wolnostojąca. Z francuską łazienką niezmiennie od lat kojarzą się eleganckie wanny wolnostojące na rzeźbionych nogach. Taka wanna wymaga co prawda zdecydowanie więcej wolnej przestrzeni niż klasyczne modele do zabudowy. Z całą pewnością będzie jednak nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale również prawdziwą ozdobą łazienkowej aranżacji. Stylizowane na francuskie wanny wolnostojące znajdziecie również w ofercie naszego sklepu. Takie modele dostępne są między innymi w najnowszej kolekcji polskiej marki Omnires, czy też w katalogu hiszpańskiego producenta armatury łazienkowej – firmy Roca.

Idealnym towarzystwem dla wanny wolnostojącej będzie stylizowana bateria. We wnętrzach, w których stawiacie na efektowną aranżację, możecie sięgnąć po baterie w kolorze złotym lub srebrnym. Z kolei, jeśli chcecie wprowadzić do wnętrza nieco bardziej stonowany akcent, to możecie wybrać baterie w kolorze czarnym.

Nieodzownym elementem aranżacji francuskich łazienek są też często lustra w ozdobnej dekoracyjnej ramie. W charakter francuskich łazienek idealnie wpisują się owalne lustra. Możecie postawić zarówno na model w ozdobnej złoconej lub srebrnej ramie, jak i na lustra w ramie bielonej. Ta ostatnia będzie też idealnym dodatkiem do francuskiej łazienki inspirowanej stylem prowansalskim.

W łazienkach w stylu francuskim pojawiają się często meble czy elementy wyposażenia, które na pierwszy rzut oka kojarzą nam się raczej z salonem lub sypialnią. Mogą to być na przykład krzesła z tapicerowanymi siedziskami, toaletki z charakterystycznie wygiętymi nogami, lampy stojące czy nawet obrazy. Często to właśnie takie elementy wyposażenia pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju klimatu francuskiej łazienki.

Jeśli chodzi o wykończenie podłogi w łazience francuskiej, to chyba najbardziej klasycznym wyborem będzie szachownica ułożona z czarno-białych płytek. W zależności od metrażu łazienki możecie w tym celu wykorzystać zarówno małe, jak i duże kafelki podłogowe.