Current Image

Filtry

WANNY AKRYLOWE

1336 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Wanny akrylowe

Wanny akrylowe to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj armatury łazienkowej. Szereg zalet wanien akrylowych sprawia, że dużo częściej wybieramy takie modele, niż na przykład wanny stalowe czy emaliowane. Akryl to bardzo plastyczne tworzywo sztuczne. Dzięki tej właściwości materiału powstają wanny akrylowe z profilowanymi podłokietnikami, siedziskami itd. Wanny akrylowe dostępne są w bardzo dużej liczbie wariantów. Producenci armatury łazienkowe oferują nie tylko klasyczne wanny akrylowe prostokątne. W nowych kolekcjach bez trudu znajdziemy również wanny akrylowe wolnostojące, narożne, owalne czy nawet kwadratowe.

Wanny z akrylu – jakie mają zalety?

Co sprawia, że wanny akrylowe są tak popularne? Największe zalety wanny z akrylu to:

  • Wanny z akrylu są gładkie, przyjemne w dotyku i dużo cieplejsze niż na przykład wanny stalowe. Dłużej utrzymują też wysoką temperaturę wody.
  • Łatwa pielęgnacja wanny z akrylu. Przy regularnym czyszczeniu po każdej kąpieli, akryl przez długie lata zachowa swój atrakcyjny wygląd i biały kolor.
  • Mimo gładkiej powierzchni akryl ma stosunkowo dobre właściwości antypoślizgowe. Przekłada się to na bezpieczniejsze korzystanie z wanny przez osoby starsze czy małe dzieci.
  • Wanny z akrylu są również odporne na różnego rodzaju przebarwienia. Akryl nie żółknie pod wpływem promieni słonecznych.
  • Wanny akrylowe są też bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, wynikające na przykład z upuszczenia ciężkiego przedmiotu na powierzchnię akrylu.

Czy wanny z akrylu mają jakieś wady? Należy zauważyć, że odznaczają się nieco gorszą stabilizacją. W związku z tym wanny akrylowe należy osadzić na specjalnym stelażu i wyposażyć w odpowiednią obudowę.

Wanny akrylowe wolnostojące

W nowoczesnych aranżacjach łazienkowych dużą popularnością cieszą się wanny akrylowe wolnostojące. Łazienka wyposażona w taką wolnostojącą wannę z akrylu będzie przypominała luksusowe SPA. Decydując się na taki model wanny akrylowej, musimy się jednak liczyć z nieco większym wydatkiem niż w przypadku klasycznych modeli do zabudowy.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady