leftImage
150 zł za każdy 1000 zł
na wszystkie kategorie. Rabat naliczany od razu. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

LAMPY SUFITOWE I PLAFONY DO KUCHNI

118 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Kuchenne lampy sufitowe i plafony

Kuchnia to w wielu polskich domach najważniejsze pomieszczenie, centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. To miejsce, w którym nie tylko powstają pyszne potrawy, ale w którym nierzadko jesz wspólne posiłki czy spotykasz się z przyjaciółmi. Z tego powodu bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie kuchni. Od jego jakości zależy Twoje bezpieczeństwo podczas gotowania. Dobre oświetlenie pomoże Ci też w utrzymaniu pomieszczenia w czystości. Nie zapominajmy także o tym, że kuchenne lampy sufitowe i plafony wpływają na wizualny charakter całej aranżacji.

Lampy sufitowe i plafony do kuchni – estetyka i praktyczność w jednym

Myśląc o lampach do kuchni, musisz wziąć pod uwagę dwa typy oświetlenia tego pomieszczenia. Oświetlenie ogólne sprawia, że cała przestrzeń kuchni jest oświetlona i widoczna. W oświetleniu ogólnym najważniejszą rolę odgrywają właśnie lampy sufitowe do kuchni oraz plafony.

Ważne jest także oświetlenie punktowe, funkcyjne. Są to wszelkiego rodzaju lampki zamontowane w szufladach, nad kranem, blatem roboczym itp. Zacznijmy jednak od oświetlenia ogólnego, które jest zdecydowanie priorytetem w aranżacji kuchni.

Lampy sufitowe do kuchni są kluczowym elementem wyposażenia. Mają wpływ na funkcjonalność i komfort przebywania w pomieszczeniu, ale także na jego estetykę i charakter. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych lamp sufitowych są plafony do kuchni. Czym są plafony? Plafon może stanowić główne źródło światła. To, co odróżnia plafon do kuchni od tradycyjnego modelu lampy, jest to, że plafon montuje się bezpośrednio przy suficie. Plafony do kuchni to bardzo nowoczesne i estetyczne produkty.

Plafony do kuchni są także rozwiązaniem praktycznym. Dzięki temu, że są zawieszone tuż przy suficie, doskonale sprawdzą się w blokach i mieszkaniach z niskimi stropami. Niezależnie, czy wybierzesz klasyczną lampę sufitową do kuchni, czy plafon do kuchni, pamiętaj o kilku kwestiach.

Oświetlenie sufitowe do kuchni – stylowe i funkcjonalne lampy kuchenne

Oświetlenie sufitowe do kuchni to temat bardzo złożony. Od właściwego wyboru nowoczesnej lampy do kuchni sufitowej zależy Twój komfort i bezpieczeństwo.

Oświetlenie sufitowe w kuchni jest często głównym źródłem światła dla całego pomieszczenia. Nowoczesną lampą do kuchni sufitową dla dużych pomieszczeń może być żyrandol. Ten nie tylko skutecznie rozjaśni wnętrze, ale też wprowadzi wyjątkowy charakter. W mniejszych pomieszczeniach lub tych urządzonych na przykład w stylu skandynawskim, lub minimalistycznym dużo lepszym pomysłem na oświetlenie sufitowe w kuchni jest nowoczesny plafon.

Co jeszcze warto wiedzieć? Im bardziej nowoczesny efekt chcesz uzyskać, tym więcej dodatków z elementami metalowymi i miedzianymi możesz wykorzystać. Ta porada dobrze sprawdza się w wyborze konkretnego modelu nowoczesnej lampy do kuchni sufitowej. Z kolei do bardziej tradycyjnych wnętrz, postaw na oświetlenie sufitowe do kuchni w postaci lampy szklanej lub modelu z elementami imitującymi drewno.

Aranżując oświetlenie sufitowe w kuchni, nie zapomnij o tak ważnej kwestii, jaką jest barwa światła. Zasada jest taka, że temperatura barwy powinna być dopasowana do czynności, które wykonujesz w danym wnętrzu. Jako że kuchnia jest pomieszczeniem, w którym zarówno gotujemy, jak i spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, rekomendujemy wybór oświetlenia sufitowego do kuchni o praktycznej barwie zmiennej. Dzięki możliwości regulacji możesz dostosować barwę światła do aktualnych potrzeb. Zimna barwa pobudza, dlatego wybieraj ją w momencie gotowania i sprzątania. Barwa ciepła jest przytulna i nastrojowa – sprawdzi się, gdy zasiądziesz już ze swoimi bliskimi przy stole, by cieszyć się towarzystwem i dobrym jedzeniem.

Innym praktycznym wyborem na oświetlenie sufitowe w kuchni jest lampa z  ciepłym światłem wraz z zamontowanymi punktowymi kinkietami o zimnej barwie. Takie dodatkowe źródła światła umieścisz na przykład przy blacie i nad kuchenką.

Znajdź idealną lampę sufitową do swojej kuchni – wybór designerskich plafonów

Lampy plafony do kuchni są uwielbiane przez projektantów i dekoratorów wnętrz. Plafony w kuchni nadają pomieszczeniu zupełnie wyjątkowego charakteru. Wśród tego rodzaju produktów znajdziesz modele idealnie wpisujące się w kuchnie w stylu skandynawskim, minimalistycznym, loftowym, a nawet rustykalnym!

Szczególnie modne plafony sufitowe do kuchni to modele, których bazą designu są ozdobne żarówki. Tak minimalistyczny design pasuje do większości wnętrz, wprowadzając do nich unikalny charakter. Plafony w kuchni to bardzo różnorodna grupa produktów. W naszej ofercie znajdziesz plafony sufitowe do kuchni w najróżniejszych kolorach. Lampy plafony do kuchni mogą mieć także wiele różnych kształtów. Kule, kwadratowe, okrągłe, owalne, podłużne, prostokątne, tuby… Wybór należy do Ciebie!

Naszym zdaniem plafony w kuchni mogą spełniać równolegle dwie funkcje – praktycznie i skutecznie oświetlać całe pomieszczenie, jak i być piękną ozdobą. Elementem, który zwraca uwagę, buduje charakter i sprawia, że Ty i goście czujecie w kuchni wyjątkowo!

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.