Current Image

Filtry

NAROŻNIKI PRAWE

29 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Narożniki prawe

Trudno wyobrazić sobie aranżację salonu bez sofy, kanapy czy narożnika. Dużą popularnością w tej kategorii mebli cieszą się narożniki prawe. Kilkadziesiąt takich modeli czeka na Was także w ofercie naszego sklepu online. W sprzedaży mamy narożniki prawe takich marek jak Piaski oraz Mebel Bos. Mamy nadzieję, że dzięki dynamicznemu rozwojowi naszej oferty już niebawem znajdziecie tu także narożniki prawe z katalogów innych cenionych producentów mebli.



Narożniki prawostronne – co to takiego?

Co to jest narożnik prawostronny, czy mówiąc prościej narożnik prawy? Strona narożnika to jedna z kluczowych kwestii przy jego zakupie. Jeśli stając przodem do dłuższego boku narożnika, krótszą cześć macie po stronie prawej, jest to narożnik prawostronny. Analogicznie, jeśli krótszy bok jest to lewej to macie do czynienia z narożnikiem lewostronnym.



Kanapy narożne prawe – jak wybrać?



  • Kolor i design narożnika dopasujcie do wystroju całego pomieszczenie. W pierwszej kolejności zdecydujecie, jaki efekt aranżacyjny chcecie osiągnąć i jaki styl architektoniczny jest dla Was inspiracją. Narożnik prawy dobierzcie tak, aby wpisywał się w charakter tego stylu. W jasnym, minimalistycznym salonie skandynawskim postawcie na prosty i wizualnie lekki narożnik prawy w kolorze szarym lub beżowym. Natomiast we wnętrzu glamour czy mid century modern świetnie sprawdzi się prawostronny narożnik welurowy. W takie wnętrza doskonale wpisują się modele w kolorze granatowym czy modnym ostatnio odcieniu butelkowej zieleni.
  • Rozmiar narożnika uzależniony jest w dużej mierze od wymiarów i układu całego salonu. W niewielkim pomieszczeniu optymalnym wyborem jest zwykle mały narożnik prawostronny dostawiony do ścian w rogu. W naszej ofercie bez problemu znajdziecie jednak nie tylko takie modele jak mały narożnik prawy. Oferujemy także duże narożniki prawostronne zaprojektowane z myślą o przestronnych salonach.
  • Nie bez znaczenia jest także materiał obicia. Zwróćcie uwagę nie tylko na fakturę i wygląd materiału. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy jest to tkanina trwała i plamoodporna. Najlepiej pod tym kątem sprawdzają się wytrzymałe tkaniny syntetyczne. Bardzo dużą popularnością w tej kategorii cieszą się na przykład narożniki prawe welurowe.
  • Przed wyborem konkretnego modelu odpowiedzcie sobie też na pytanie: czy potrzebny jest Wam narożnik z funkcją spania? W niektórych mieszkaniach taki mebel jest koniecznością. Dotyczy to kawalerek czy niewielkich mieszkań dwupokojowych, w których nie da się wydzielić osobnej sypialni. Pamiętajcie też, żeby sprawdzić, jakie wymiary ma narożnik z funkcją spania po rozłożeniu.


Układ prawy narożnika – jak zorganizować strefę wypoczynkową?

Zastanawiacie się, jak ustawić narożnik rozkładany prawostronny w salonie? To, jakie ustawienie strefy wypoczynkowej będzie najkorzystniejsze, zależy przede wszystkim od:



  • wymiarów pomieszczenia,
  • układu salonu,
  • liczba i umiejscowienia okien,
  • pozycji salonu względem innych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych w domu.


Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest oczywiście ustawienie mebli wypoczynkowych w narożniku pomieszczenia. Dzięki układowi, w którym oba boki narożnika prawostronnego przylegają do ścian salonu, zyskacie maksymalną wolną przestrzeń. Jest to optymalny układ w przypadku małego salonu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w taki sposób zorganizować strefę wypoczynkową także w dużym pomieszczeniu. Szczególnie jeśli jest to aranżacja inspirowana jednym z minimalistycznych trendów wnętrzarskich.

Narożnik w salonie daje Wam jednak także inne możliwości aranżacyjne. Jeden z boków narożnika prawostronnego możecie wykorzystać do optycznego i fizycznego oddzielenia poszczególnych stref w salonie. Odważną propozycją skierowaną przede wszystkim do posiadaczy bardzo dużych salonów, jest też zorganizowanie strefy wypoczynkowej na środku pomieszczenia. Przy odrobinie aranżacyjnego wyczucia taki układ wykorzystacie zarówno w salonie nowoczesnym, jak i aranżacji inspirowanej stylem klasycznym.



Zobacz powiązane Porady