Current Image

Filtry

DYWANY Z WISKOZY

218 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany z wiskozy

Dywany z wiskozy powstają w wyniku obróbki włókien celulozy. Mimo naturalnego pochodzenia surowca dywany z wiskozy zaliczane są najczęściej do dywanów syntetycznych. Materiał ten zarówno wyglądem, jak i fakturą przypomina naturalny jedwab. Z tego też względu wiskoza nazywana jest często syntetycznym jedwabiem. W sklepie internetowym Komfort dostępnych jest kilkaset wzorów modnych dywanów z wiskozy. Są to zarówno nowoczesne dywany z wiskozy, jak i wzory pasujące do wnętrz klasycznych, czy wnętrz w stylu vintage. Nasz asortyment dywanów z wiskozy jest cały czas poszerzany. Mamy nadzieję, że dzięki temu każdy znajdzie w naszej ofercie dywan z wiskozy idealny do swojego wnętrza.

Dywan z wiskozy – wady i zalety

Dywany z wiskozy posiadają kilka istotnych zalet, które sprawiają, że warto wziąć je pod uwagę przy urządzaniu salonu lub sypialni.

  • Dywan z wiskozy jest antyelektrostatyczny. Oznacza to, że w przeciwieństwie do dywanu wełnianego nie pochłania pyłu z powietrza. Zapobiega to rozwojowi roztoczy i gromadzeniu się dużych ilości kurzu.
  • Dywany z wiskozy mają bardzo intensywny kolor, które nie blaknie nawet po długim użytkowaniu. Na dywan z wiskozy możemy zdecydować się, jeśli szukamy modelu w mocnej, energetycznej kolorystyce.
  • Dywan z wiskozy jest również odpowiednim wyborem dla alergików. W przeciwieństwie do dywanów z naturalnej wełny nie pylą i są hipoalergiczne.
  • Dywany z wiskozy są również bardzo lekkie i odporne na zabrudzenia.

Czy dywany z wiskozy mają jakieś wady? Mają one stosunkowo niskie właściwości termoizolacyjne. Dywan z wiskozy nie ogrzeje pomieszczenia w taki sposób jak, chociażby dywan z wełny czy nawet gruby dywan z polipropylenu. Dywany z wiskozy są również stosunkowo wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Ma to znaczenie na przykład przy odkurzaniu. Do dywanów z wiskozy należy używać delikatnej, bezszczotkowej końcówki. Dywan z tego materiału niekoniecznie sprawdzi się również w miejscach intensywnie eksploatowanych jak pomieszczenia wejściowe czy ciągi komunikacyjne.