Baterie łazienkowe - Baterie prysznicowe

  • Promocje

Sortuj według:

Znalezione produkty: 0

Produktów na stronie:

32

Kabiny prysznicowe są coraz częściej wybierane podczas urządzania lub remontu łazienki. Podczas remontu warto pamiętać, że potrzebna jest też odpowiednia bateria prysznicowa. Baterie prysznicowe mogą różnić się kształtem, kolorem oraz sposobem montażu. Stojąc przed wyborem warto skupić się na najważniejszych zaletach.

Bateria prysznicowa podtynkowa czy naścienna?

Decydując się na baterię prysznicową należy najpierw zastanowić się jak ma ona być zamontowana. Montaż na ścianie jest bardzo łatwy. Rury doprowadzające wodę mają standardowy rozstaw, wspólny dla baterii wannowych i natryskowych.

W przypadku gdy dopiero planujemy urządzenie łazienki warto wziąć pod uwagę rozwiązanie jakim jak bateria prysznicowa podtynkowa. W takim produkcie, cały mechanizm odpowiedzialny za mieszanie wody jest schowany we wnęce w ścianie. Na ścianie widoczny jest jedynie płaski panel z przyciskami lub pokrętłami do regulowania siły i temperatury wody. Bateria prysznicowa podtynkowa często stanowi element zestawu prysznicowego podtynkowego, czyli jest podłączona nie tylko do rączki prysznicowej, ale i deszczowni lub dysz do hydromasażu. Baterie podtynkowe wyglądają estetycznie i są łatwe do czyszczenia. Mniejsza niż w tradycyjnych bateriach ściennych i w dodatku płaska powierzchnia sprawia, że łatwiej jest wyczyścić osad z mydła i wody.

Bateria prysznicowa z termostatem – czy to się opłaca?

Na rynku od kilku lat dostępne są baterie prysznicowe z termostatem. Termostat umożliwia ustawienie preferowanej temperatury. Dzięki temu bateria prysznicowa termostatyczna sama wymiesza odpowiednią ilość wody ciepłej i zimnej, tak aby uzyskać np. zadane 32 stopnie Celsjusza. Poza wygodą daje to również oszczędności wody. Bateria termostatyczna szybciej ustawi temperaturę niż przy każdorazowym ręcznym ustawianiu. Dzięki temu marnuje się mniej wody, która na początku prysznica spływa do kanalizacji. Bateria prysznicowa z termostatem, to również dobre rozwiązanie dla rodziców małych dzieci. Baterie posiadają przeważnie blokadę, która sprawia, że nie popłynie gorąca woda.

Kształt i kolor mają znaczenie

Bateria prysznicowa powinna być nie tylko praktyczna, ale i cieszyć oko – w końcu jest to wybór na wiele lat. Kształt i kolor armatury łazienkowej powinien być spójny z ogólnym wystrojem łazienki. Prostokątne kształty baterii będą współgrały z nowocześnie urządzonym wnętrzem. Z kolei bateria prysznicowa retro zapewne będzie miała tradycyjne kurki do regulacji strumienia wody i będzie w kolorze mosiądzu. Bardzo popularna również ostatnio stała się złota bateria prysznicowa. Taki kolor pasuje do jasno urządzonych łazienek. Dla odważanych kupujących idealna będzie czarna bateria prysznicowa. Taka armatura idealnie komponuje się z równie modnymi kabinami prysznicowymi z czarnymi profilami.

Markowa bateria prysznicowa to dobry wybór na wiele lat

Decydując się na baterię prysznicową warto zwrócić uwagę na markę. Znani producenci, którzy specjalizują się nieraz od pokoleń w armaturze są gwarancją jakości. Użycie odpowiedniej jakości materiałów i rozwijanie nowoczesnych technologii oszczędzania wody daje gwarancję satysfakcji. Jest to o tyle istotne, że cieknąca bateria prysznicowa może być bardzo kłopotliwa. Aby uniknąć takich problemów najlepiej wybierać produkty znanych marek z długą gwarancją producenta. Najpopularniejsi producenci w kategorii baterie prysznicowe:

  • Grohe
  • Hansgrohe
  • Omnires
  • Cersanit
  • Valvex
  • Tres
  • Rea