Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Kuchnia z wyspą - inspiracje, aranżacje i projekty

(22 inspiracji)

Przeglądaj

Zaprojektuj kuchnię ONLINE


Specjalnie dla naszych klientów stworzyliśmy narzędzie do projektowania kuchni. Dzięki niemu stworzysz sam swój wymarzony projekt, a nasi eksperci pomogą Ci go zrealizować.

Wybierz inspirację, która Cię interesuje, a następnie edytuj ją jako projekt online.


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Kolor

 • Rodzaj

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Kolor frontu

 • Rodzaj frontu

 • Kolor blatu

 • Nazwa kolekcji

 • Rodzaj blatu

 • Kształt

 • Rodzaj sprzętu AGD

 • Wykończenie ściany nad blatem

Kuchnia z wyspą – inspiracje

Kuchnia z wyspą – inspiracje, które coraz częściej wykorzystujemy zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i w mieszkaniach inspirowanych klasycznymi trendami. Inspiracje na kuchnię z wyspą cechują się nie tylko niezwykle efektownym wyglądem. Kuchnia z wyspą może być również funkcjonalna i praktyczna. Jeśli szukacie aktualnie inspiracji na kuchnie z wyspą, to zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszymi kolekcjami mebli kuchennych. Dzięki szerokiej gamie kuchennych szafek i blatów stworzycie wygodną i efektowną wyspę kuchenną, która może pełnić różne funkcje.

Wyspa w kuchni – inspiracje Komfortu

Jeśli jesteście miłośnikami wnętrzarskiej klasyki i ponadczasowej elegancji to inspiracje na wyspę w kuchni znajdziecie w takich kolekcjach jak Roma, London czy Verona. Natomiast jeśli preferujecie inspiracje z wyspą w kuchni w stylu nowoczesnym, to mogą Was zainteresować meble dostępne w kolekcji Rimini, Torino czy Siena. Coś dla siebie znajdą w naszym sklepie również miłośnicy stylu glamour, surowych wnętrz industrialnych, czy skandynawskiego minimalizmu. Do zapoznania się z naszymi kolekcjami mebli kuchennych zapraszamy więc niezależnie od tego, jakie trendy wnętrzarskie zainspirowały wyspę w Waszej kuchni.

Aranżacje kuchni z wyspą

Kuchnie aranżacje z wyspą to przede wszystkim domena otwartych przestrzeni, w których salon i kuchnia stanowią jedną dużą przestrzeń. W takiej aranżacji kuchni z wyspą pełnią ona często dwojaką funkcję. Wyspa w aranżacji kuchni może stanowić swego rodzaju granicę pomiędzy strefą wypoczynkową a kuchenną strefą roboczą. W takich aranżacjach kuchni z wyspą pełni ona często rolę podobną do barku czy też stołu jadalnianego. Kuchenna wyspa jest jednak często wykorzystywana również jako element tak zwanej strefy roboczej. Pozwala nam na stworzenie dodatkowej przestrzeni do kuchennych prac. To, jakie aranżacje kuchni z wyspą sprawdzą się najlepiej, zależy często od przestrzeni, jaką dysponujemy. Ze względu na swoją budowę wyspa nie zawsze sprawdzi się w bardzo małej kuchni.

Wyspa w kuchni – aranżacje i nasze propozycje

Wyspa w kuchni – aranżacje tego typu są nie tylko modne, ale również niezwykle funkcjonalne. Oto jakie dodatkowe funkcje może pełnić wyspa w kuchni:

 • Wyspa w kuchni zapewnia często dodatkowe miejsce do przechowywania kuchennych akcesoriów, naczyń, żywności itd. W zależności od konstrukcji wyspy w kuchni możemy ją wyposażyć w szuflady, szafki, otwarte półki, wysuwane kosze itp. Ze względu na budowę wyspy możemy wybrać, w którą stronę mają się otwierać szafki i szuflady.
 • Wyspa w kuchni występuje najczęściej w otwartych wnętrzach, w których salon połączony jest kuchnią. W takim mieszkaniu wyspa w kuchni stanowi często swojego rodzaju połączenie obu tych stref i wyznacza pomiędzy nimi wizualną granicę. W takiej sytuacji musimy zadbać o to, aby wyspa kuchenna wizualnie korespondowała z wystrojem zarówno kuchni, jak i salonu.
 • Wyspa w kuchni może być wyposażona w takie urządzenia jak zlewozmywak czy kuchenka. Musimy jednak pamiętać, że montaż tych elementów wyposażenia wymaga odpowiedniego przygotowania instalacji wodnej, odpływowej, elektrycznej, gazowej itp. Decyzję o stworzeniu takiej wyspy w kuchni warto więc podjąć na etapie urządzania nowej kuchni lub remontu generalnego tego pomieszczenia.
 • Popularnym rozwiązaniem jest również wyspa kuchenna pełniąca funkcję barku. W takim przypadku możemy rozważyć wyposażenie wyspy kuchennej w takie elementy wyposażenia jak półki na wino, niska lodówka pod blatem czy kostkarka do lodu.
 • Nieco większe wyspy kuchenne mogą w otwartej kuchni pełnić również funkcję jadalni. Nieodzownym elementem wyposażenia takiej kuchni będą odpowiedniej wysokości stołki lub wysokie krzesła.

Projekty kuchni z wyspą

Projekt kuchni z wyspą może być nie lada wyzwaniem. Z jednej strony kuchenna wyspa prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie, z drugiej musimy jednak zadbać o to, aby nie zakłócała ona komunikacji w kuchni i pracy w tak zwanym trójkącie roboczym. Pod tym pojęciem kryje się optymalny układ takich elementów wyposażenia kuchni jak zlewozmywak, lodówka i kuchenka. Zgodnie z tą zasadą te trzy strefy powinny na projekcie kuchni z wyspą stanowić wierzchołki trójkąta. Pod uwagę powinniśmy wziąć nie tylko lokalizację tych stref, ale także odległości pomiędzy nimi. Kuchenka powinna znajdować się w odległości od 120 do 210 cm do kuchennego zlewu. Podobny dystans powinien dzielić lodówkę i zlew. Na nieco większą odległość możemy pozwolić sobie w przypadku kuchenki i lodówki. W dużej kuchni te dwa elementy wyposażenia mogą być od siebie oddalone o nawet 270 cm. W małym pomieszczeniu może być to jednak już 120 cm. Taki projekt kuchni z wyspą pozwala na wygodną i intuicyjną pracę w kuchni.

Oczywiście ścisłe zastosowanie się do zasady trójkąta roboczego nie zawsze będzie możliwe. Nie każdy z nas ma techniczną możliwość stworzenia w kuchni wyspy z kuchenką lub zlewozmywakiem. Jeśli jednak macie jakiekolwiek wątpliwości bądź problemy ze stworzeniem projektu kuchni z wyspą, to zachęcamy do skorzystania ze wsparcia naszego działu projektowego. Wystarczy, że wypełnicie prosty formularz na naszej stronie i powiecie nam, jakie kuchnie preferujecie i czego absolutnie nie może zabraknąć w Waszej kuchni. Na podstawie tych informacji nasi projektanci stworzą dla Was indywidualny i unikalny projekt kuchni z wyspą dopasowany do Waszego mieszkania. Wraz z projektem otrzymacie dokładny kosztorys wszystkich elementów projektu kuchni z wyspą oraz propozycję montażu w wygodnym dla Was terminie. Cały proces został zaplanowany w taki sposób, aby maksymalnie uprościć i skrócić drogę od pomysłu na kuchnię z wyspą, poprzez stworzenie projektu, aż po fizyczny montaż kuchni w Waszym mieszkaniu.

Wyspa w kuchni – projekty Komfortu

Często zastanawiamy się, jak prezentuje się wyspa w kuchni. Rozwiązanie to zyskuje ostatnio na popularności, nadal jest to jednak raczej nowość w naszych kuchniach. Projekty wyspy w kuchni możecie znaleźć na naszej stronie. W naszym studiu projektowym powstało kilka przykładowych aranżacji z wyspą kuchenną. Możecie na nich zobaczyć, jak prezentują się w takich kuchniach meble z kilku naszych kolekcji. A jeśli zdjęcia i projekty wyspy w kuchni to dla Was za mało, to zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych sklepów stacjonarnych. Sklepy Komfort to około 160 placówek stacjonarnych w całej Polsce. Na miejscu zobaczycie poszczególne kolekcje naszych mebli kuchennych i dowiecie się więcej na temat tego, jak zaprojektować wyspę w kuchni. Najbliższy sklep stacjonarny możecie znaleźć, korzystając z intuicyjnej i prostej w obsłudze wyszukiwarki na naszej stronie.

Pomysły na wyspę w kuchni

Na koniec przygotowaliśmy dla was pomysły na wyspę w kuchni, które wykorzystać możecie w różnych aranżacjach wnętrz:

 • W eleganckiej kuchni w stylu klasycznym możecie stworzyć wyspę kuchenną przy pomocy szafek i frontów z kolekcji Roma. Uzupełnieniem takiej wyspy kuchennej z frezowanymi frontami może być marmurowy blat. W zależności od zasobności naszego portfela i funkcji, jaką ma pełnić wyspa kuchenna, może być to blat z naturalnego marmuru lub imitujący marmur blat laminowany.
 • Pomysły na kuchnie z wyspą utrzymaną w stylu nowoczesnym znajdziecie w kolekcjach Rimini, Torino czy Siena. W ramach tych kolekcji oferujemy fronty na wysoki połysk utrzymane w kolorystyce charakterystycznej dla nowoczesnych aranżacji kuchni. Obok uniwersalnej bieli i jasnych szarości są to również fronty w kolorze grafitowym, granatowym czy w tak modnym ostatnio odcieniu butelkowej zieleni.
 • Wyspa w kuchni to również ciekawy pomysł na aranżację kuchni w stylu skandynawskim. W takim wnętrzu możemy postawić na białe lub szare, pionowo frezowane fronty z kolekcji Verona. Wyspę w kuchni skandynawskiej możemy uzupełnić blatem w kolorze naturalnego, jasnego drewna.
 • Na taki element aranżacji jak wyspa w kuchni możemy pozwolić sobie również we wnętrzach inspirowanych ekstrawaganckim stylem glamour. W tego typu aranżacje idealnie wpisują się głębokie, eleganckie kolory jak butelkowa zieleń czy granat. Do stworzenia wyspy w kuchni glamour wykorzystać możecie gładkie fronty z kolekcji Asti lub frezowane fronty Roma. W przypadku wyspy kuchennej w kolorze butelkowej zieleni możemy postawić na blat imitujący czarny marmur. Z kolei do granatowej wyspy idealna będzie imitacja białego marmuru.
 • Do stworzenia wyspy w kuchni industrialnej lub loftowej wykorzystać możecie nasze meble kuchenne z kolekcji Bari Plus. Znajdziecie tam fronty w kolorze naturalnego drewna w kilku odcieniach, połączone z elementami grafitowymi. Takie zestawienie kolorów jest charakterystyczne dla surowych wnętrz industrialnych. Do wykończenia wyspy w takiej kuchni możemy użyć blatu imitującego beton architektoniczny i czarnych uchwytów do szafek.